fbpx

איך מערכות טכנולוגיות חכמות מקלות על התפעול השוטף בחברה?

יתרונות בולטים של כלים טכנולוגיים עבור חברות ועסקים.

 

טכנולוגיה היא אלמנט שמתפתח כל הזמן וממשיך להשפיע על האופן שבו חברות ועסקים פועלים. הטמעת מערכות טכנולוגיות בחברה יכולה להוביל לשיפורים משמעותיים ביעילות, פרודוקטיביות ורווחיות.

 

כיום ישנן מערכות טכנולוגיות רבות ומגוונות שמשמשות עסקים וחברות בתפעול וניהול היבטים שונים בעסק ולכל אחת מהן יתרונות משלה.

 

אחד הכלים המשמעותיים ביותר לניהול ושיפור הפן הפנסיוני של העסק הוא ללא ספק מערכת חכמה שמעניקה מגוון כלים ומידע למעסיקים בכל הנוגע לניהול ההסדרים הפנסיוניים שלהם עם עובדיהם. 

 

במאמר זה נציין 3 מערכות שחיוניות לכל עסק ואת היתרונות של שימוש והטמעת טכנולוגיות מתקדמות עבור עסקים וחברות.

מערכות חכמות שכל עסק צריך

יש מגוון מערכות טכנולוגיות הפונות לקהלים עסקיים וארגוניים, אך חלקן חיוניות יותר מאחרות ומעניקות יתרונות משמעותיים למנהלים, עובדים ולבעלי חברות וארגונים שונים. החל מניהול משאבי אנוש ועד תפעול פנסיוני למעסיקים – אלה שלוש מערכות חכמות שכל חברה ועסק צריכים:

מערכת לניהול משאבי אנוש

ניהול משאבי אנוש הוא היבט חשוב בכל ארגון. הוא עוסק בכל הקשור לניהול עובדים, החל מגיוס והדרכה ועד להערכת ביצועים ותגמול. הטמעת מערכת לניהול משאבי אנוש יכולה לעזור לחברות לייעל תהליכי משאבי אנוש, לשפר את מעורבות העובדים, ובסופו של דבר לסייע בצמיחת החברה ובשיפור פונקציות שונות, כגון: 

 

  • תהליכי משאבי אנוש יעילים – המערכת הופכת תהליכי משאבי אנוש לאוטומטיים כגון גיוס עובדים, הצטרפות וניהול תנאים. זה מפחית את עומס העבודה על צוות משאבי אנוש ומבטיח עקביות ודיוק בתהליכי גיוס וניהול משאבי אנוש.
  • מעורבות עובדים משופרת – מערכת חכמה מאפשרת לעובדים לגשת למידע על התנאים שלהם, תלושי שכר ונושאים אחרים הקשורים למשאבי אנוש. שקיפות זו וגישה קלה למידע יכולים לשפר את מעורבות העובדים ושביעות רצונם מהחברה.
  • קבלת החלטות טובה יותר – המערכת מספקת נתונים בזמן אמת על ביצועי עובדים, תחלופה ומדדי משאבי אנוש מרכזיים אחרים. ניתן להשתמש בנתונים אלה כדי לקבל החלטות ולהניע שיפור מתמיד בתהליכי משאבי אנוש.
  • תכנון כוח אדם משופר – מערכת משאבי אנוש מספקת תובנות לגבי הכישורים והניסיון של כוח העבודה הנוכחי ועוזרת לחברות לקבל החלטות מושכלות לגבי כוח אדם והכשרה. זה מאפשר לחברות לבנות כוח עבודה חזק, מסוגל ומעורב שיכול להניע הצלחה עסקית.

מערכת לשיתוף משימות 

מערכת שיתוף משימות היא כלי המאפשר לחברי צוות לשתף פעולה, להקצות משימות ולעקוב אחר ההתקדמות בזמן אמת. בסביבה העסקית המהירה של היום, חברות צריכות להיות מסוגלות לעבוד ביעילות כדי לשמור על עבודה משותפת טובה יותר. כך מערכת שיתוף משימות עוזרת לחברות:

 

  • שיתוף פעולה משופר – מערכת שיתוף משימות מאפשרת לחברי הצוות לשתף פעולה ולשתף מידע בזמן אמת. זה מאפשר לצוותים לעבוד יחד בצורה יעילה יותר ועוזר להבטיח שפרויקטים יושלמו בזמן.
  • שקיפות מוגברת – עם מערכת שיתוף משימות, חברי הצוות יכולים לראות מי עובד על מה ומתי יש לבצע משימות.
  • ניהול משימות טוב יותר – המערכת מאפשרת לצוותים להקצות משימות, לקבוע מועדים ולעקוב אחר ההתקדמות. זה עוזר לצוותים לתעדף את עבודתם ומבטיח שהמשימות יושלמו בזמן ובאופן מיטבי.
  • תקשורת יעילה – מערכת שיתוף משימות מספקת פלטפורמה קלה לשימוש עבור חברי הצוות לתקשר ולשתף מידע. זה מפחית את הצורך בפגישות פנים אל פנים, שיחות טלפון ומיילים, ומפנה זמן למשימות חשובות יותר.

מערכת לניהול פנסיוני

זהו אחד הכלים החיוניים ביותר לעסקים וחברות והוא מאפשר ניהול פנסיוני יעיל, איכותי ושקוף יותר של כל ההסדרים הפנסיוניים של מעסיקים עם עובדיהם. בין אם מדובר בעסק קטן, בינוני או גדול, כל חברה תמצא יתרונות רבים בשימוש במערכת ניהול פנסיוני חכמה. בין היתרונות הבולטים של המערכת:

דשבורד דיגיטלי למנהלים

כיום כל מעסיק נדרש להפקיד כספים לקרן הפנסיה של כל עובד. זהו חוק במדינת ישראל והוא מחייב לקחת אחריות על ביצוע הפרשות המעסיק לפנסיה בהתאם לשכרו הפנסיוני של כל עובד וכן בהתאם למצבו התעסוקתי והאישי.

 

באמצעות מערכת הניהול הפנסיוני של חברת cover, מעסיקים מקבלים גישה לדשבורד אישי ומתקדם בו מוצג כל המידע הפנסיוני הקשור לעסק שלהם ולעובדיהם.

 

בדשבורד מעסיקים יכולים לצפות בכל זמן ומכל מקום במידע העדכני ביותר על כל הנוגע להיבט הפנסיוני של העסק, מה שמעניק להם ראש שקט והמון ביטחון בניהול הפנסיוני השוטף של העסק.

שירות אישי ומקצועי

לצד המערכת הטכנולוגית, אי אפשר להתעלם מהשירות האנושי והמקצועי שמקבלים מעסיקים כחלק מתוכנית הניהול הפנסיוני לעסק. באמצעות יועצים וסוכנים פנסיוניים מומחים, כל ההיבט הפנסיוני של העסק מנוהל באופן הטוב והמקצועי ביותר, שרואה את צרכיו ומאפייניו של כל עובד וכן את צרכי העסק ושלל חובותיו הפנסיוניות.

איזור אישי לעובדים

כמו שהדשבורד למעסיקים מציג באופן שקוף וברור את כל המידע הפנסיוני הנוגע לעסק או לחברה, כך כל עובד מקבל גישה לאזור דיגיטלי אישי בו הוא יכול לצפות באופן שקוף ונגיש בכל המידע על התיק הפנסיוני שלו.

 

זה מאפשר לעובדים לבדוק באופן שוטף את מצבם הפנסיוני, את ההפקדות שבוצעו עבורם, את דמי הניהול שהם משלמים ועוד.

לסיכום

הטמעת מערכות טכנולוגיות יכולה להביא יתרונות רבים לחברות, לרבות הגברת הפרודוקטיביות, שיפור ניהול הנתונים, תקשורת משופרת, יתרון תחרותי והגברת הגמישות. על ידי מינוף הטכנולוגיות הללו, חברות יכולות לשפר את הפעילות שלהן, להגדיל את הרווחיות ולהישאר בקדמת העקומה בנוף עסקי המשתנה ללא הרף.

 

שימוש במערכת חכמה לניהול פנסיוני מעניקה לעסקים וחברות יתרון משמעותי בכל הנוגע להיבט הפנסיוני של העסק. מדובר בכלי טכנולוגי מהפכני שמעביר את הכוח והמידע למעסיקים ולעובדים שלהם ומאפשר להם ליהנות מניהול ותפעול פנסיוניים מתקדמים ושקופים.

 

למידע נוסף והצטרפות לשירותי התפעול הפנסיוני של cover, לחצו כאן

האמור מהווה סקירה לא ממצה של החקיקה והתקנות הרלוונטיות ואין באמור כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי או מקצועי. אין להתבסס על האמור בקבלת החלטות כלשהן וכל מסקנה ו/או פעולה על בסיס הכתוב הינה באחריות הקורא בלבד.

הכתבות הנקראות ביותר

תכנון פנסיוני לעובדי הייטק עם השירות המהפכני של cover

מערכת טכנולוגית חכמה ותכנון אישי ע”י מומחים –...

מהפכת מסלולי הנאסד”ק בפנסיה: הזדמנות או סיכון?

הכירו את מסלול ההשקעה החדש בפנסיה – הנאסד”ק.  ...

עובדי הייטק, שימו לב – המדינה הודתה שהמוצר הפנסיוני הזה נחות

מדוע יותר ויותר אנשים נוטשים את ביטוחי המנהלים ומהי...

על מי מוטלת האחריות לבדוק את קרן הפנסיה שלכם?

הבנת המורכבות של קרנות הפנסיה היא חשובה עבור כל עובד...

מה נשים צריכות לדעת על הפנסיה שלהן?

מבחירת החברה המנהלת ועד שמירה על רצף ביטוחי: כך תהני...