fbpx

ביטוח בריאות פרטי: למה כדאי להצטרף אליו

הכירו את היתרונות של ביטוח בריאות פרטי לעומת ביטוח בריאות ממלכתי או ביטוח בריאות משלים של קופת החולים. 

 

ביטוחי בריאות פרטיים מעניקים כיסויים ביטוחיים משלימים לביטוח הבריאות הממלכתי. הביטוחים הללו ניתנים על ידי חברות ביטוח ולכן אינן מוגבלים לתנאים שמציעות קופות החולים. ביטוח בריאות פרטי מאופיין בכיסויים רחבים ומקיפים יותר אשר נותנים מענה בריאותי ורפואי רחב ככל האפשר לכל מבוטח. מהם היתרונות של ביטוחי בריאות פרטיים והאם גם אתם צריכים אחד? 

 

כחלק ממודל הרווחה במדינת ישראל, כל אזרח ישראלי מבוטח בביטוח בריאות ממלכתי החל מלידתו ועד יום פטירתו. קופות החולים הן אלו שמעניקות ביטוח בריאות ממלכתי וכל אזרח ישראלי רשאי לבחור לאיזו קופת חולים הוא מעדיף להשתייך. קבלת הביטוח הממלכתי אינה כרוכה בתשלום אך היא ממומנת על ידי אזרחי המדינה באמצעות תשלום מס בריאות אשר חל על כל עובד וכל אזרח במדינת ישראל בהתאם לגובה הכנסתו. 

 

ביטוח בריאות ממלכתי מעניק רשת ביטחון לכל אזרח ללא תלות במצבו הכלכלי, כך שיוכל לקבל שירותי בריאות אלמנטריים ללא תשלום או באופן מסובסד. עם זאת מדובר בביטוח בסיסי אשר אינו כולל פרוצדורות רפואיות שונות וכן תרופות שאינן בסל הבריאות. 

 

על מנת לאפשר למבוטחים ליהנות מכיסוי ביטוחי רחב יותר, כל קופת חולים יצרה מגוון מסלולים של ביטוחי בריאות משלימים אשר כרוכים בתשלום ומעניקים שירותי בריאות נוספים שאינם כלולים בביטוח הבריאות הממלכתי. 

 

עם זאת, גם הביטוחים המשלימים של קופות החולים מעניקים שירותי בריאות מוגבלים אשר אינם נותנים מענה מספק במקרים רפואיים מסוימים ובשלל טיפולים אלטרנטיביים. 

 

כדי למלא את הוואקום הזה, יצרו חברות הביטוח ביטוח בריאות פרטי שמעניק כיסוי רחב ומקיף יותר למבוטחיהן. ביטוח הבריאות הפרטי למעשה מספק הגנה רחבה הרבה יותר בתחומים שונים כגון ניתוחים תרופות שאינן בסל הבריאות הממלכתי, ביצוע השתלות בארץ ובחו”ל, רופאים מומחים ורפואה משלימה. 

 

בדומה לביטוחי הבריאות המשלימים של קופות החולים, גם ביטוחי הבריאות הפרטיים מציעים מסלולים שונים הכרוכים בעלויות משתנות בהתאם לשירותים שהם מציעים. ישנם סעיפים רבים בביטוחי הבריאות הפרטיים שעשויים לחפוף עם שירותים הכלולים בביטוחים המשלימים של קופות החולים ולכן חשוב לבחון היטב את הביטוחים השונים כדי להימנע מכפל ביטוחי מיותר וכדי לדאוג לכיסויים עבור שירותים שאינם כלולים בביטוח הבריאות של קופת החולים.

מדוע צריך ביטוח בריאות פרטי?

ביטוחי הבריאות המשלימים של קופות החולים ידועות גם בשם “משלים שב”ן”. זהו ביטוח שאינו חובה וההצטרפות אליו כרוכה בתשלום נוסף המשולם לקופה. אחד היתרונות הגדולים של הביטוחים הללו הוא שהן מאפשרות לכל מבוטח להצטרף אליהם ללא תלות במצבו הרפואי וגילו. עם זאת, כמוצר של קופת החולים, ביטוח בריאות משלים כפוף לתקנון של קופת החולים והיא עשויה לערוך בו שינויים ללא אישור חברי הקופה ובכפוף  

 

לאישור המפקח על קופות החולים. בשל העובדה שהתקנון הזה נתון לשינוי, עלולים חברי הקופה למצוא את עצמם ללא כיסוי אותו רכשו במועד ההצטרפות. 

 

בשונה מביטוח בריאות פרטי, הביטוח המשלים אינו מאפשר כיסוי לתרופות שמחוץ לסל להצלת חיים, אינו מאפשר ביצוע השתלות בחו”ל ללא תלות בחוק הבריאות הממלכתי ומוגבל בבחירת מנתח בישראל ובחו”ל. בביטוח בריאות פרטי המגבלות הללו מוסרות והמבוטח יכול ליהנות משירותי בריאות רחבים יותר. 

7 יתרונות בולטים לביטוח בריאות פרטי

לביטוח בריאות פרטי ישנם יתרונות רבים אשר מעניקים שקט נפשי למבוטחים. אלה היתרונות הבולטים שבהם:

 

  1. ניתוחים בחו”ל

ביטוח פרטי מעניק כיסוי מלא לכל הניתוחים בחו”ל, בכפוף לחריגים המצוינים בתנאי הפוליסה. בביטוחים של קופות החולים ניתן מימון חלקי תחת תנאים מסוימים ומגבלות רבות. 

 

  1. השתלות בחו”ל

ביטוח בריאות פרטי מעניק כיסוי מלא להשתלות בארץ ובחו”ל בשונה בביטוח בריאות ממלכתי או ביטוחים משלימים של קופות החולים אשר מעניקים מימון חלקי לביצוע ההשתלה ובתנאים מגבילים.

 

  1. ניתוחים בארץ

הביטוח הפרטי מעניק כיסוי מלא לביצוע ניתוחים פרטיים בארץ אצל רופאים רבים שנמצאים בהסדר, תוך אפשרות לקביעת תורים מהירים.

 

  1. המבוטחים יכולים לבחור את המטפל או נותן השירות

בביטוח פרטי בחירת הרופא, המרדים או המטפל תלויה במבוטח והוא יכול לבחור את המטפל המועדף עליו מתוך רשימה ארוכה של רופאים ומטפלים. 

 

  1. מימון תרופות חדשות ויקרות

ביטוח בריאות פרטי מעניק כיסוי לתרופות שאינן כלולות בסל הבריאות, כולל תרופות המותאמות באופן אישי למצבו הרפואי של המבוטח. חשוב לדעת שתרופות חיוניות רבות אינן כלולות בסל הבריאות הממלכתי ולכן ישנה חשיבות אדירה לכיסוי הזה הניתן בביטוחי בריאות פרטיים. 

 

  1. מימון טיפולים מתקדמים ואלטרנטיביים

ביטוח פרטי כולל כיסוי לטיפולים מחליפי ניתוח וכן מכשור ואביזרים מתקדמים אשר יכולים לשפר באופן משמעותי את איכות חייו של המבוטח ללא צורך בניתוח.

 

  1. זמינות גבוהה יותר

בעוד שהמתנה לרופאים ולשירותי בריאות עשויה להיות מייגעת וממושכת במיוחד, באמצעות ביטוח בריאות פרטי לרוב ניתן לקבוע תורים מהירים בזמינות גבוהה יותר.

 

בחירת ביטוח בריאות זוגי, משפחתי או אישי היא לא עניין של מה בכך. מכיוון שמדובר במוצר פרטי, כל חברת ביטוח יוצרת ביטוחי בריאות אשר עשויים להיות שונים זה מזה. חשוב לבחון היטב את תנאי הפוליסה של כל ביטוח ולהשוות אותם לתנאי הפוליסה בביטוח הבריאות המשלים של קופת החולים. ביטוחי בריאות פרטיים רבים ניתנים לשינוי, הפחתה והוספה של כיסויים בהתאם לצרכי המבוטח. יש לבדוק שהביטוח עונה על צרכי המבוטח באופן מיטבי, כך שתוכלו ליהנות משירותי בריאות ורפואה מקיפים ככל האפשר במקרה הצורך. 

 

לא בטוחים אם יש לכם ביטוח בריאות פרטי ומה הוא כולל? היכנסו עכשיו לאזור האישי שלכם באתר cover ותוכלו לראות את כל התיק הביטוחי שלכם במקום אחד ולקבל המלצות מצוינות לשיפור.

האמור מהווה סקירה לא ממצה של החקיקה והתקנות הרלוונטיות ואין באמור כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי או מקצועי. אין להתבסס על האמור בקבלת החלטות כלשהן וכל מסקנה ו/או פעולה על בסיס הכתוב הינה באחריות הקורא בלבד.

הכתבות הנקראות ביותר

הכירו את תקרות ההפקדה והסכומים לשנת 2024

כל המספרים שחשוב להכיר כדי להבטיח ניהול פנסיוני מיטבי...

עושים את זה פשוט: מהו כפל ביטוחי?

כל מה שכדאי לדעת על כפל ביטוחי ועל הדרכים להימנע ממנו...

פיטורים בהייטק: מהו סעיף 14 ומדוע חשוב כל כך להכיר אותו?

אף אחד לא אוהב לחשוב על פיטורים – אבל לסעיף הזה יש...

השוואה בין קרנות פנסיה? כל הנתונים בלחיצת כפתור

ההבדלים בין קרן פנסיה אחת לאחרת, יכולים להשפיע...

עידן חדש לבעלי שכר גבוה בתחום הפנסיה: הפלטפורמה החכמה של Cover

ניהול פנסיה מתקדם עם תובנות מותאמות אישית והמלצות...