fbpx

בעלי שכר גבוה? התנאים בביטוח והחיסכון הפנסיוני משתנים לטובתכם

מרוויחי משכורות גבוהות הינם בעלי יתרון מובהק בקבלת תנאים טובים ביותר ב`ביטוחים הפנסיוניים. אך על אף שתחום הפנסיה נוגע לכל אדם בגיר במדינת ישראל, נראה כי כשמדברים על פנסיה, למרבית האנשים יש מעט מאוד ידע על המוצרים הפנסיוניים שלהם, על בתי ההשקעות וחברות הביטוח בהם הם נמצאים ודמי ניהול ותשואה נראים כמושגים זרים. אם כך, מה הפלא שכל סוגיה פנסיונית עוברת לנחלתם הבלעדית של סוכני הביטוח הפנסיוניים ללא מעורבות והבנה משמעותיות של בעלי החיסכון?

 

בוודאי עבדת קשה כדי להרוויח משכורת גבוהה שמאפשרת לך רמת חיים טובה. ניהול נכון של התיק הפנסיוני שלך יאפשר לך לשמור על אותה רמת חיים גם בעתיד בפרישה לגמלאות. כל הדרוש לכך היא הכרה בכוח שלך אל מול חברות הביטוח ובתי ההשקעות, הבנה בתנאי הביטוח וכיצד הם משפיעים על החיסכון שיעמוד לרשותך בגיל הפרישה ומערכת חכמה שתסייע לך בכל זה. 

 

אם ההכנסה החודשית שלך 15,000 ש”ח או יותר, המאמר הזה עשוי לחסוך לך לא מעט כסף ויאפשר לך ליהנות  מתיק פנסיוני איכותי ומשתלם יותר.

מדוע בתי ההשקעות וחברות הביטוח הפנסיוני אוהבות בעלי שכר גבוה?

כדי להבין את התשובה על השאלה הזאת, חשוב להבהיר קודם כיצד עובד מנגנון החיסכון במכשירי הביטוח הפנסיוני. 

 

מידי חודש העובד מפריש אחוז מסוים משכרו לביטוח הפנסיוני. על כל שקל שהוא מפקיד לחיסכון, המעסיק שלו מפקיד עבורו 2 שקלים עד אחוז מסוים מהשכר. ככל שהשכר גבוה יותר, כך העובד והמעסיק מפקידים מידי חודש סכום גבוה יותר לביטוח הפנסיוני. על כל הפקדה חברת הביטוח או בית ההשקעות גובה דמי ניהול חודשיים. ככל שההפקדה גבוהה יותר, כך דמי הניהול שהחברה המנהלת מקבלת גבוהים יותר. 

 

בנוסף החברה המנהלת גובה דמי ניהול שנתיים על הסכום הכולל שנצבר בביטוח הפנסיוני. יותר כסף בחיסכון – יותר דמי ניהול לחברה. 

 

חברות הביטוח הפנסיוני ובתי ההשקעות אוהבים מבוטחים בעלי שכר גבוהה מכיוון שהם מרוויחים מכך יותר. כשחברות הביטוח ובתי ההשקעות רוצים יותר מבוטחים בעלי שכר גבוה, כך גדל כוח המיקוח של בעלי השכר הגבוה מול אותן חברות. 

אלו תנאים מקבלים בעלי שכר גבוה או צבירה גבוהה בביטוח הפנסיוני?

כאמור, שכר גבוה מהווה כלי מיקוח משמעותי מול בתי ההשקעות וחברות הביטוח הפנסיוני ומשום כך החברות באות לקראת העובדים ומציעות להם תנאים טובים ומשתלמים יותר על הביטוח הפנסיוני כגון דמי ניהול נמוכים על ההפקדות ועל הצבירה. 

 

גם למבוטחים בעלי צבירה גבוהה בחיסכון הפנסיוני יש כוח מיקוח על תנאי הביטוח הפנסיוני וגם הם יכולים ליהנות מדמי ניהול נמוכים יותר על ההפקדות ועל הצבירה. משום כך יוצא שבעלי השכר הגבוה מרוויחים תנאים טובים יותר בפנסיה מאלו המרוויחים שכר נמוך. 

האם כדאי לברר על הפחתה של דמי הניהול כאשר חלה עליה בשכר?

ניהול משא ומתן על גובה דמי הניהול בביטוח הפנסיוני מומלץ לכל עובד מפעם לפעם. שוק הביטוחים משתנה וכך גם התחרות של חברות הביטוח ובתי ההשקעות על מבוטחים. עליה בשכר החודשי מהווה עילה מצוינת למשא ומתן עם חברת הביטוח הפנסיוני על שיפור התנאים והפחתה בדמי הניהול. כפי שציינו, חברות הביטוח ובתי ההשקעות אוהבים בעלי שכר גבוה ולכן כל עליה בשכר של המבוטח, למעשה מכניסה עוד כסף לחברה המבטחת ועל מבוטח כזה, שווה לחברה להילחם במחיר של שיפור בתנאים. 

איך אפשר לדעת האם התנאים הקיימים בביטוח הפנסיוני נחשבים לטובים?

הדרך הטובה ביותר לדעת האם התנאים הקיימים טובים או שניתן לשפר אותם היא באמצעות השוואה לבעלי שכר וסטטוס תעסוקתי דומה לשלך. אבל איפה ניתן למצוא מספר רב של אנשים באותו סטטוס שכר ותעסוקה דומה? באיזור האישי בקאבר כמובן! 

 

המערכת החכמה אוספת נתונים ממבוטחים בעלי נתונים דומים לשלך ומציגה בפניך את התנאים הטובים ביותר שניתן לקבל בהתאם לקבוצת השווים שלך. עם הנתונים הללו ניתן להתמקח עם חברת הביטוח או בית ההשקעות ולהשוות את תנאי הביטוח שלך לתנאי הביטוח האופטימליים. 

 

מערכת קאבר מתעדכנת כל הזמן ולכן מציגה לך בזמן אמת התראות והמלצות לשיפור התיק הפנסיוני שלך. והדובדבן שבקצפת – כל המידע הזה מוצג באופן נגיש, מפורט וברור ואינו כרוך בתשלום או התחייבות!

כיצד ניתן להשיג דמי ניהול טובים יותר באמצעות cover?

מילת המפתח היא: קבוצת רכישה. טוב, אלו שתי מילים אבל הן טומנות בחובן כוח צרכני גדול מול חברות הביטוח הפנסיוני ובתי ההשקעות. קאבר מעבירה מגוון גדול של הצעות לחברות הביטוח שמהוות כוח צרכני גדול אשר מעניק יכולות מיקוח משמעותיות מול חברות הביטוח.

 

איך זה עוזר לך? כאשר הביטוח הפנסיוני שלך מצטרף לקבוצת רכישה, יש לך הזדמנות מצוינת ליהנות מתנאים טובים יותר בביטוח הפנסיוני כפי שלא ניתן להשיג מחברות הביטוח כמבוטח יחיד. Cover פועלת מול כל חברות הביטוח הפנסיוני ובתי ההשקעות המובילים בארץ ומשיגה עבורך את הביטוח הפנסיוני הטוב והמשתלם ביותר.

איך מצטרפים?

זה פשוט! נכנסים לאתר cover, נרשמים בקלות ובמהירות לשירות my cover ותוך מס’ ימים מופיע בחשבון החדש שלך בקאבר כל המידע הפנסיוני שלך. באיזור האישי ניתן לצפות בחיסכון שצברת עד כה בביטוחים הפנסיוניים שלך הכוללים קרן פנסיה, ביטוח מנהלים, קופת גמל וקרן השתלמות. כל המכשירים הביטוחיים שלך מוצגים באופן נגיש ושקוף וניתן לצפות בכל הכיסויים הנלוויים שקיימים בכל ביטוח. מכיוון שהמערכת פועלת בטכנולוגיית AI, היא מתעדכנת כל הזמן באופן אוטומטי או על פי דרישה, מה שמאפשר לך לקבל את המידע העדכני ביותר על התיק הפנסיוני שלך בכל זמן ומכל מקום.

האמור מהווה סקירה לא ממצה של החקיקה והתקנות הרלוונטיות ואין באמור כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי או מקצועי. אין להתבסס על האמור בקבלת החלטות כלשהן וכל מסקנה ו/או פעולה על בסיס הכתוב הינה באחריות הקורא בלבד.

הכתבות הנקראות ביותר

הכירו את תקרות ההפקדה והסכומים לשנת 2024

כל המספרים שחשוב להכיר כדי להבטיח ניהול פנסיוני מיטבי...

עושים את זה פשוט: מהו כפל ביטוחי?

כל מה שכדאי לדעת על כפל ביטוחי ועל הדרכים להימנע ממנו...

פיטורים בהייטק: מהו סעיף 14 ומדוע חשוב כל כך להכיר אותו?

אף אחד לא אוהב לחשוב על פיטורים – אבל לסעיף הזה יש...

השוואה בין קרנות פנסיה? כל הנתונים בלחיצת כפתור

ההבדלים בין קרן פנסיה אחת לאחרת, יכולים להשפיע...

עידן חדש לבעלי שכר גבוה בתחום הפנסיה: הפלטפורמה החכמה של Cover

ניהול פנסיה מתקדם עם תובנות מותאמות אישית והמלצות...