fbpx

העסקה הכלכלית הכי גדולה שלכם

“החיים הם תקופה קשה” כבר אמר מי שאמר, בצחוק כמובן. אבל אם נהיה רציניים לרגע, הכוונה היא שהחיים מלאים בהפתעות. חלק לא מבוטל מהן הן הפתעות טובות כמו סכום כסף שלא ידענו שקיים בשבילנו או מציאת בן או בת זוג במקום הכי לא הגיוני שזה יקרה בו, וחלק מה לעשות, הפתעות פחות טובות. כשזה נוגע לבריאות שלנו, רובינו עושים לא מעט בשביל לקדם את עצמינו ולהיות בריאים יותר וחיוניים יותר ביום יום, אבל מה עם היום שאחרי? מה יהיה אם יום אחד נלך מהעולם בהפתעה או שחלילה נהפוך לנכים?

 

על זה רובינו מעדיפים שלא לחשוב, וכן, אם להיות כנים, זה די מפחיד לחשוב על זה. אבל רגע אחרי שהתעשתנו מהפחד ומהחשש שזה עלול לקרות יום אחד, אנחנו חייבים לקחת את העניין ברצינות ולהתכונן בהתאם. לא, הכוונה היא לא להפחיד אלא באמת להיות מוכנים גם לאופציה הזו בלי להתעסק איתה יותר מידי. איך אפשר להתכונן? כשמדובר על הפן הכלכלי, ביטוח חיים ואם אפשר אז ביטוח חיים זול, הוא הדבר הנכון ביותר לעשות.

לדאוג למשפחה ולעצמנו

ביטוח חיים הוא ביטוח שמקנה הטבה כספית, במקרה בו המבוטח נפטר. כך גם אדם שהולך לעולמו שלא בשיבה טובה, לעצמו הוא כבר לא צריך לדאוג אך לאשתו ולילדים כן. הוא צריך שתהיה להם את האפשרות לחיות בכבוד ואפילו בנוחות עד שיגיעו לגיל בו הם יוכלו לדאוג לעצמם, ובשביל זה הוא מפריש כל חודש סכום כסף שמיועד למטרה הזו.

סוגי ביטוח חיים

ביטוח חיים מתחלק לשלושה סוגים:

  • פוליסת חיסכון – זו היא פוליסה שלא מתייחסת ישירות לסיכון ולא נוגעת לאפשרות של נכות או מוות. המבוטח משלם בכל חודש את מה שסוכם עם חברת הביטוח וסכום זה הוא מעין קופת חיסכון בה אפשר יהיה לעשות שימוש במקרה של מוות או נכות או בגיל פרישה. בעבר במקרה הצורך היה אפשר לקבל את הכסף במסלול הוני (את כל הסכום) אך משנת 2008 ניתן למשוך את הכסף במסלול קצבתי (בכל חודש)
  • פוליסת ריסק – זו היא פוליסה בה המבוטח משלם תשלום חודשי למקרה של נכות ומוות או רק מוות (בהתאם לפוליסה הספציפית) ומה שהוא משלם בכל חודש משמש לביטוח בלבד והוא או מוטביו יוכלו לקבל את הכסף רק במקרה בו צריך להפעיל את הביטוח. בפועל זה אומר שלא משנה אם הוא משלם שנתיים בכל חודש או שלושים שנים, במקרה והוא ילך מן העולם או יהפוך לנכה (בהתאם לפוליסה) הוא או מוטביו יקבלו את כל סכום הביטוח.
  • פוליסה מעורבת – זו היא פוליסה שמערבת את שני סוגי הפוליסות שהוזכרו והיא מצד אחד כוללת את מרכיב הריסק מה שאומר שבמידה ויהיה צורך להפעיל את הפוליסה, המבוטח או מוטביו יקבלו את מלוא הסכום ומצד שני, חלק מהתשלום החודשי הולך לחיסכון.

יתרונות ביטוח חיים

הנה כמה יתרונות לביטוח חיים שכל אחד חייב להכיר:

  • במידה ויש מרכיב של חיסכון בפוליסה, המבוטח יקבל אותם בתום תקופת החיסכון ואם הוא הולך לעולמו לפני כן, המוטבים שלו יקבלו.
  • חברת הביטוח לא יכולה לבטל את הפוליסה באופן חד צדדי אלא אם כן המבוטח לא שילם את הפרמיה והיא הודיעה לו על כך בהתאם לחוק.
  • מענה אמיתי במקרה של מוות או נכות. אם מדובר על נכות המבוטח לא ייפול כלכלית ואם מדובר על מוות, המוטבים שלו יוכלו להמשיך ולהתקיים גם אם הכנסות הבית ירדו משמעותית או לגמרי.
  • שקט נפשי – זו אולי הסיבה הטובה ביותר. כל הורה ובעיקר אם הוא מפרנס עיקרי מכיר את זה. המחשבות מתרוצצות בראש על “מה יהיה אם…” והחששות עלולים לפגוע בשגרת החיים. החיים עלולים להיות קצרים מידי והצורך בגב כלכלי למשפחה מטריד מאוד. ביטוח חיים עשוי לספק את השקט הנפשי הזה, עשוי להיות בדיוק מה שצריך בשביל להפיג את החששות הללו. אחרי הכל, גם אם המבוטח לא יוכל לפרנס את משפחתו או חלילה ילך מהעולם, הילדים שלו ימשיכו להתקיים בכבוד.

ביטוח חיים – הוראת קבע לשנים ארוכות

עלות ביטוח חיים עשויה להיות יקרה מאוד אם מתייחסים לשנים הארוכות בהן משלמים את הביטוח בעיקר בגלל שהוא משתנה אקספוננציאלית עם הגיל.

 

כך לדוגמא אם ניקח את החברה שנמצאה הזולה ביותר ונבחן את תעריף הריסק החודשי שלה לגבר בן 44, נראה שהוא יהיה 495 ₪ לחודש ובגיל 54 הוא יהיה כבר 1516 ₪ בחודש ורק 10 שנים מאוחר יותר בגיל 64, הוא כמעט ישולש ל-4300 ₪ בחודש (כמעט פי 10 ב-20 שנה!) חשוב לזכור שביטוח חיים הוא בדרך כלל משהו שלא מפסיקים עד גיל מאוחר, כי הגנה למשפחה צריך גם כשהילדים בני שנה ושנתיים וגם כשהם בני חמש עשרה ויותר.

 

הבעיה היא שהנטייה של רבים להתייחס להוצאות שלהם באופן חודשי, בלי לקחת בחשבון שמדובר על סכומי כסף שמצטברים במהלך השנים לסכומים אדירים. ומה אם אותו מבוטח יעשה בדיקה מקיפה וימצא ביטוח חיים עם אותו סכום פיצוי אך ב-20% זול יותר? הוא יחסוך עשרות אלפי שקלים בתקופה הזו!

 

זו בדיוק הסיבה שאסור לקחת את ההוצאה הזו כמובנת מאיליה, אסור להעביר מבט בשורת ביטוח החיים בפירוט כרטיס האשראי ולעבור הלאה. אין שום סיבה לא לקחת ביטוח חיים זול יותר, ולא צריך אפילו להתאמץ בשביל זה או להמתין שעות ארוכות בטלפון – אפשר לעשות ביטוח חיים און ליין בתוך דקות!

 

ביטוח חיים און ליין – הפתרון הזול, המהיר והטוב ביותר

אז למה כל אדם בוגר חייב שיהיה לו ביטוח חיים ולמה מי שכבר יש לו פוליסת ביטוח חיים חייב לנסות להוזיל אותה כבר הבנו, אבל איך עושים את זה בצורה נכונה? איך אפשר להקטין את ההוצאות החודשיות ולהישאר עם ביטוח חיים ובלי לבזבז על כך שעות ארוכות ואין ספור שכנועים של נציגים שרוצים למכור? פשוט מאוד. היום בעידן המודרני יש לא מעט שירותים שעובדים און ליין, לא מצריכים לדבר עם אף אחד ובטח לא לזוז לשום מקום וכך גם בביטוחי חיים.

 

ביטוח חיים זול און ליין הוא שירות חדשני שמתאים לעידן האינטרנטי בו אנו חיים, עידן בו הכול קורה מהר ובכמה קליקים אפשר לעשות פעולות חשובות. הוא מאפשר לכל אחד מכל מקום לעשות לעצמו פוליסת ביטוח חיים, לספק הגנה למשפחה שלו ולישון טוב יותר בלילה. ביטוח און ליין מאפשר לצמצם את כוח האדם שעוסק בזה ואת שאר המשאבים, מה שבסופו של דבר חוזר אל הלקוח בדמות הצעה זולה יותר משאר ההצעות. השירות מגובה על ידי החברות המובילות כך שמדובר על פוליסות איכותיות מאוד, ומי שמתחרט אחרי זמן מה, לא צריך לעבור אין סוף נציגים שינסו לשכנע אותו לא לבטל, אלא מבטל את הפוליסה שלו בקלות ובמהירות. שירות כזה מספק גם פתרונות A TO Z כך שלכל שאלה או בעיה יש מענה.

 

אלפי אנשים כבר מבינים את היתרונות הגלומים בביטוח און ליין ועם קצב ההצלחה שלו, הוא כנראה יכבוש די מהר את התחום כולו.

האמור מהווה סקירה לא ממצה של החקיקה והתקנות הרלוונטיות ואין באמור כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי או מקצועי. אין להתבסס על האמור בקבלת החלטות כלשהן וכל מסקנה ו/או פעולה על בסיס הכתוב הינה באחריות הקורא בלבד.

הכתבות הנקראות ביותר

פנסיה לעובדי הייטק: אלה הדברים שהייטקיסטים צריכים לקחת בחשבון בבחירת מוצר פנסיוני

מדריך מקיף לבחירת מוצר פנסיוני עבור עובדים בעלי הכנסה...

מהו מקדם מובטח בקרן פנסיה?

 למונח ״מקדם המרה״ יש חשיבות גבוהה ביותר, ביחס לסכום...

איתור כפל ביטוחי לעובדי הייטק בעזרת הטכנולוגיה של cover

עם טכנולוגיה חכמה ומומחיות בתחום הפנסיוני, גם אתם...

מתפטרים או מפוטרים? כך תדאגו לזכויות הפנסיוניות שלכם בזמן

לפניכם מדריך מקיף לשמירה על הזכויות הפנסיוניות שלכם...

השילוב העוצמתי של הייטק ופנסיה – כלי לאיתור חסכונות וביטוחים בחינם ובקלות

הכירו את המערכת החכמה של קאבר וכיצד היא יכולה לשדרג את...