fbpx

מדוע חשוב לבצע בדיקה תקופתית של התיק הפנסיוני ואיך עושים את זה נכון?

לביצוע בדיקות תקופתיות של התיק הפנסיוני ישנה חשיבות גדולה. הכירו את הגורמים שחשוב לשקול בכל בדיקה של מצבכם הפנסיוני. 

 

ככל שאנשים מתקרבים לגיל הפרישה, כך הם מתחילים לחשוב יותר על הפנסיה שלהם וכיצד הם יכולים להבטיח שיש להם מספיק כסף כדי לפרנס את עצמם לאורך שנות הפרישה. היבט מכריע אחד בתכנון הפנסיוני הוא ביצוע בדיקות תקופתיות של התיק הפנסיוני. במאמר זה נבחן מדוע חיוני כל כך לבצע את בדיקות תקופתיות לתיק הפנסיוני ומהם הגורמים שיש לקחת בחשבון במהלך הבדיקה ושיפור התיק.

 

ניהול תיק פנסיוני מדויק ומתוכנן היטב חשוב במיוחד ליצירת ביטחון כלכלי בגיל השלישי. תוכנית פנסיונית מגובשת אמורה לספק הכנסה חודשית קבועה בגיל הפרישה, מה שיכול לסייע רבות במימון תרופות, שירותים שונים והוצאות בלתי צפויות. חשיבותו של תיק פנסיוני איכותי גדול במיוחד, שכן הוא יכול לעשות את ההבדל בין יציבות כלכלית לקשיים כלכליים בגיל מבוגר.

 

אחת הסיבות העיקריות לכך שתכנית פנסיה מגובשת ומדויקת חשובה, היא שהיא עוזרת לגמלאים לשמור על רמת חייהם גם לאחר הפסקת עבודתם. ללא פנסיה מספקת, פורשים רבים עשויים לגלות שהם צריכים להסתמך על מקורות אחרים כדי לממן את צרכיהם, תוך ירידה ברמת החיים. עם תוכנית פנסיה מדויקת ומתוכננת היטב, כל חוסך יכול לסמוך על מקור הכנסה קבוע שיעניק לו הכנסה חודשית שוטפת למשך שארית חייו.

 

סיבה חשובה נוספת לתכנון מיטבי של התיק הפנסיוני היא היכולת להתכונן לעתיד. כל חוסך צריך להיות בעל הבנה ברורה של ההכנסה הפנסיונית שתהיה לו בגיל הפרישה, כדי שהוא יוכל להיערך בהתאם על ידי יצירת מקורות הכנסה נוספים, הגדלת החיסכון, מעבר למסלולי חיסכון אחרים ופרקטיקות אחרות לשיפור התיק הפנסיוני.

 

מלבד מענה פיננסי אישי לגיל הפרישה, יצירת תכנית פנסיונית בגיל צעיר מסייעת לחברה כולה. לא במקרה נוצר חוק פנסיה חובה המחייב כל אדם עובד להפריש כספים לחיסכון פנסיוני. יצירת תוכנית פנסיונית יוצרת אופק כלכלי טוב יותר לאנשים רבים ומאפשרת להם לצאת לפנסיה מבלי להיקלע לקשיים כלכליים משמעותיים ומבלי להזדקק לסיוע מבני משפחה או מהמדינה.

5 פרמטרים שחשוב לקחת בחשבון בבדיקת התיק הפנסיוני

בדיקת תיק ביטוחי ובדיקה תקופתית של התיק הפנסיוני מאפשרות לכם לדעת את מצבכם הפנסיוני ואת כל המרכיבים של הביטוחים והחסכונות השונים, כך שתוכלו לשפר אותם בהתאם. אלה כמה מהגורמים העיקריים שחשוב לקחת בחשבון בבדיקת התיק הפנסיוני שלכם:

תנודות בשווקים

חסכונות פנסיונים מושקעים במגוון נכסים, כגון מניות, אג”ח וקרנות נאמנות. השקעות אלו כפופות לתנודות בשוק, אשר יכולות להשפיע על הערך הכולל של התיק הפנסיוני כולו. בדיקות תקופתיות של התיק הפנסיוני יכולות לעזור לכם לקבוע אם מסלולי החיסכון וההשקעה שלכם מתאימים לכם ולמצב השווקים, והאם יש צורך לבצע התאמות כלשהן כדי לסייע בהפחתת ההשפעה של תנודות בשוק.

שינוי נסיבות אישיות

סטטוס אישי ונסיבות האישיות יכולים להשתנות באופן משמעותי לאורך זמן, במיוחד כשמדובר בעשרות שנות חיסכון והשקעה עד גיל הפרישה. חסכונות וביטוחים פנסיוניים של אדם צעיר ורווק עשויים להיות שונים מאלו של אדם בעל משפחה וילדים. בכל שינוי של מצב משפחתי ובנסיבות אישיות שונות, חשוב לבדוק את התיק הפנסיוני ולבצע התאמות של כיסויים ביטוחיים ומסלולי חיסכון והשקעה שמתאימים למצבכם הנוכחי ולצרכיכם העתידיים.

שינויים בשכר ובמקום העבודה

גם שינויים תעסוקתיים מהווים גורם משמעותי בבחינה ושיפור התיק הפנסיוני. מעבר בין מקומות עבודה ושינויי שכר ותנאים, משפיעים על המוצרים הפנסיונים השונים. בהיעדר ניהול רציף ומעקב תקופתי, תקופת אבטלה יכולה להוביל לאובדן הזכויות הפנסיוניות שלכם. שינויים בשכר משפיעים על גובה ההפרשות החודשיות שלכם לפנסיה וישנם שינויים תעסוקתיים נוספים שיכולים להשפיע על התיק הפנסיוני שלכם. לכן חשוב לערוך בדיקות תקופתיות של התיק הפנסיוני ולערוך התאמות ושינויים נדרשים בהתאם למצבכם התעסוקתי. 

 

למידע נוסף תוכלו לקרוא במאמר “מה צריך לדעת במעבר בין מקומות עבודה?”

שיפור התנאים ודמי הניהול

יתרון נוסף של עריכת בדיקות תקופתיות של תיק הפנסיוני הוא האפשרות לשפר את התנאים ואת דמי הניהול שאתם משלמים על מוצרים פנסיוניים שונים. חברות ביטוח ובתי השקעות עשויים לשנות מעת לעת תנאים של פוליסות ביטוח ומוצרים פנסיוניים. חשוב להישאר עם יד על הדופק ולהכיר היטב את התנאים הקיימים בכל חברה ובכל מוצר על מנת שתוכלו לרכוש את המוצרים הפנסיוניים המשתלמים והמתאימים ביותר עבורכם.

סוכן פנסיוני איכותי ומקצועי יוכל להציע לכם ביטוחים וחסכונות פנסיוניים כדאיים יותר.

ניצול הטבות מס

בעוד שמוצרי חיסכון והשקעה רבים כרוכים בתשלום מס, ישנן הטבות מס החלות על מגוון מוצרים פנסיוניים בתנאים שונים. בדיקה תקופתית של התיק הפנסיוני שלכם עם סוכן פנסיוני, תאפשר לכם לבחון יחד אפשרויות חיסכון והשקעה אטרקטיביות המעניקות הטבות מס, כך שתוכלו לחסוך יותר ולשלם פחות. 

 

לסיכום, עריכת בדיקת קופות פנסיה וביצוע בדיקות תקופתיות של התיק הפנסיוני כולו, עשויים להיות קריטיים עבור חוסכים רבים. בדיקות תקופתיות יאפשרו לכם לקבל תמונת מצב עדכנית של מצבכם הפנסיוני ובהתאם תוכלו לקבל החלטות מושכלות בנוגע לביצוע שינויים או שיפורים במוצרים הפנסיוניים השונים.

 

בביצוע בדיקה תקופתית של מצבכם הפנסיוני חשוב לשקול גורמים כמו תנודות בשוק, נסיבות אישיות ותעסוקתיות משתנות, דמי ניהול, מיסוי ויעדי חיסכון. באמצעות ביצוע בדיקה מקיפה וקפדנית תוכלו לשפר את התיק הפנסיוני שלכם כך שהוא יתאים לצרכים וליעדים האישיים שלכם באופן מיטבי ויבטיח לכם ביטחון ושקט נפשי בכל הנוגע לעתידכם הפיננסי.

 

השירות המתקדם של cover מאפשר לכם לבצע בדיקות וסקירות מקיפות של התיק הפנסיוני שלכם בכל עת באמצעות מערכת דיגיטלית חכמה המציגה את כל הנתונים הפנסיוניים שלכם במקום אחד שקוף ונוח לשימוש.

 

לצד המערכת, תקבלו ייעוץ וניהול פנסיוני אישי ומקצועי מאחד המומחים שלנו שיערוך בדיקות תקופתיות מעמיקות של התיק הפנסיוני שלכם ויסייע לכם בביצוע התאמות ושיפורים בהתאם לצרכים ולמאפיינים האישיים שלכם. 

 

להצטרפות לשירות ללא תשלום, הירשמו לאזור האישי של קאבר

האמור מהווה סקירה לא ממצה של החקיקה והתקנות הרלוונטיות ואין באמור כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי או מקצועי. אין להתבסס על האמור בקבלת החלטות כלשהן וכל מסקנה ו/או פעולה על בסיס הכתוב הינה באחריות הקורא בלבד.

הכתבות הנקראות ביותר

תכנון פנסיוני לעובדי הייטק עם השירות המהפכני של cover

מערכת טכנולוגית חכמה ותכנון אישי ע”י מומחים –...

מהפכת מסלולי הנאסד”ק בפנסיה: הזדמנות או סיכון?

הכירו את מסלול ההשקעה החדש בפנסיה – הנאסד”ק.  ...

עובדי הייטק, שימו לב – המדינה הודתה שהמוצר הפנסיוני הזה נחות

מדוע יותר ויותר אנשים נוטשים את ביטוחי המנהלים ומהי...

על מי מוטלת האחריות לבדוק את קרן הפנסיה שלכם?

הבנת המורכבות של קרנות הפנסיה היא חשובה עבור כל עובד...

מה נשים צריכות לדעת על הפנסיה שלהן?

מבחירת החברה המנהלת ועד שמירה על רצף ביטוחי: כך תהני...