מהו הסדר פנסיוני ולמה חשוב לנהל אותו היטב?

מה כולל בתוכו הסדר פנסיוני ומי הם המעסיקים החייבים לפי חוק, לבצע פעולות ולהעביר דיווחים במסלקה הפנסיונית? מהי הדרך הטובה ביותר לנהל את החיסכון הפנסיוני בארגון

 

חיסכון פנסיוני לרוב מכיל סעיפים רבים שונים ומשתנים, כאשר העיקריים והידועים ביניהם הם קרן הפנסיה, קופות גמל, אובדן כושר עבודה וביטוח חיים, ולעתים גם ביטוח מנהלים.

 

התחום הפנסיוני בישראל הוא דינמי למדי, כאשר מעת לעת נערכים שינויים בחקיקה הנוגעת לחיסכון הפנסיוני, כמו כללים חדשים לגבי אופן ההפקדות לקופות, הנחיות שונות לגבי אופן הדיווח ועוד. הסדר פנסיוני כולל בתוכו את כל התנאים הפנסיוניים שהוענקו לעובד מהחברה המעסיקה או אלו שהוענקו בכפוף לחוקים ולרגולציה.

 

על מנת לנהל את החשבונות הללו כראוי, יש לעקוב ולהתעדכן בשינויים התכופים, בסיוע של מנהל הסדר מקצועי אשר ירכז את פעולות המעסיק בתחום הפנסיוני בכלל עם דגש על קרנות הפנסיה וביטוחי המנהלים.

 

מנהל הסדר יוכל להבטיח שהמעסיק והעובד עובדים לפי החוקים והנהלים המתעדכנים, ובכך יוודא שאינם עוברים על החוק ו/או חשופים לתביעות ולקנסות שיצטברו.

 

תפקיד נוסף של מנהל ההסדר הוא לוודא שהחיסכון הפנסיוני שהורכב עבור העובד, מתאים לו באופן אישי, לצרכיו המשתנים.

 

מנהל הסדרים המלווה ארגון לאורך זמן, וכן בקיא בתחום הפנסיוני ובחוקים המשתנים והמתעדכנים, יידע לבנות ולתפעל מערך פנסיוני בארגון בהתאמה אישית לכל עובד, תוך שהוא מתחשב במאפיינים הספציפיים של הארגון לצד הצרכים האישיים של כל אחד מהעובדים, שגם הם דינמיים ומשתנים לאורך השנים, מנסיבות כמו נישואין, הולדת ילדים, קידום במקום העבודה, העלאה בשכר ועוד.

מה כולל השירות שמעניק מנהל ההסדר הפנסיוני?

מנהל ההסדר הפנסיוני מעניק שירות כולל למעסיקים, כאשר הוא לוקח על עצמו למעשה את הטיפול בכל ההיבטים הקשורים לתחום הפנסיוני- בקרה וייעוץ לגבי הפקדות לקרנות הפנסיה, ייעוץ וליווי במהלך תביעות של חברות הביטוח, מעקב אחר תמורות בקרנות ובחוקים המשתנים, פיצול הכספים, הוצאת ערכי פיצויים לעובדים פורשים וכמובן הפקת דוחות והעברת כל המידע השוטף הרלוונטי למעסיקים ולעובדים כאחד. תפעול ההסדרים הפנסיונים בחברה מצריך כאמור ידע רחב וספציפי לתחום, והאחריות שלוקח על עצמו מנהל ההסדר, למעשה משחררת את המעסיק מכל היבטי הטיפול בחיסכון הפנסיוני של העובדים, למעשה מאפשר לארגון את השקט שהוא צריך על מנת להתמקד במהות פעילותו ומשחרר אותו מהעיסוק והטיפול בתחום זה.

סליקה פנסיונית: כיצד מתנהל הטיפול בהעברות כספים ופיזורם אצל היצרנים השונים?

מסלקה פנסיונית היא הפלטפורמה הדיגיטלית באמצעותה מתנהלים כל חסכונות הפנסיה, לרבות דוחות ומעקבים, קבלת מידע עדכני ושוטף, וכן ביצוע פעולות שונות בקרנות הפנסיה והגמל.

 

במסלקה הפנסיונית נקלטים קבצי ההפרשות הפנסיונית, ואף מתקיימת בקרה על אלו שטרם הועברו. כמו כן, המסלקה מייצרת קבצי סליקה וקבצי חיוב, בהתאם להנחיות של אגף שוק ההון ובהתאם ובהתאם לדרישות הארגון ועוד.

 

על המעסיק לספק מידע שוטף לגבי קרנות הפנסיה, ביטוח המנהלים וקרנות ההשתלמות של העובדים ובעיקר על הסכומים המועברים אליהן בכל חודש, והוא עושה זאת באמצעות דיווחים במערכת זו. חשוב לדעת כי יש להקפיד על דיווח שוטף ואף לדייק באופן הדיווח, מאחר וחוסר או טעות בדיווח נחשבים לעבירה על החוק ובמקרים כאלה המעסיק חשוף בפני תביעות וקנסות חמורים.

האם כל מעסיק מחויב בהסדר פנסיוני?

בהתאם לתקנות העדכניות ביותר הנוגעות לדיווח פנסיוני למעסיקים, חברה אשר מעסיקה למעלה מחמישה עובדים, חייבת להעביר דיווח מסודר בכל חודש, לגבי ההפרשות המועברות לקרנות הפנסיה של העובדים.

 

המעסיק צריך לעדכן ולדווח זאת בפורמט העדכני של המסלקה הפנסיונית, וכן לוודא בכל חודש שהדיווח הושלם באופן תקין, באמצעות תהליכי בקרה ותיקונים.

 

ארגון שאינו מעביר את הדיווחים בהתאם לפורמט העדכני, ואינו מבצע את ההתאמות הדרושות, למעשה עובר על החוק וכאמור, מסתכן בענישה.

 

למה חשוב שיהיה גורם מתפעל שייטפל בקרנות הפנסיה של עובדי החברה?

 

כאמור, על כל מעסיק שלו למעלה מחמישה עובדים, חלה החובה להעביר דיווחים חודשיים באמצעות המסלקה הפנסיונית. בהנחה שרוב המעסיקים אינם בקיאים בתחום הפנסיה, וסביר להניח גם שאין להם את הפנאי לבצע את הפעולות הללו של העברת מידע, יצירת דוחות ועוד, תוך שהם מקפידים על כל הפרטים החשובים ומתעדכנים בחוקים המשתנים בתחום, כדאי לשכור את שירותיו של גורם מתפעל מומחה ומקצועי, שיעניק לכם את השקט הדרוש ויבטיח שלא תקנסו או תיענשו בגין טעויות או דילוג על דיווח.

 

גורם מתפעל מקבל הרשאה מהמעסיק, שמייפה את כוחו לבצע את הפעולות הדרושות להפקדת כספים, הפקת דוחות, בקרה ועוד – בקרנות הפנסיה והביטוחים השונים של העובדים ושל המעסיק עצמו.

היתרון הגדול בסליקה פנסיונית – כל המידע במקום אחד

מעבר לכך שמדובר בחובה על פי חוק, ישנם הרבה יתרונות במעבר למערכת הטכנולוגית של המסלקה הפנסיונית. הפלטפורמה הזו מאפשרת קבלת מידע זמין ונגיש, באופן פשוט וקל למשתמש, היא מדויקת ביותר, אמינה מאוד וכתוצאה מהייעול ומהחיסכון בכוח אדם הנדרש לתפעולה, היא גם מוזילה את עלויות השימוש, ביחס למערכות שקדמו לה. תפקידה הראשי הוא להגן על זכויות העובדים, בכפוף לחוק משרד האוצר, והיא עושה זאת באופן הטוב והנהיר ביותר.

 

תכנית המציעה למעסיקים פתרונות חיסכון פנסיוני, גמל והשתלמות COVER היא חברת אינשורטק בבעלות פרטית, השואפת לשנות את חווית המעסיק ועובדיו בעולם החיסכון הפנסיוני, באמצעות פתרונות טכנולוגיים מתקדמים אשר נתמכים על ידי אנשי מקצוע הן בצד המקצועי, הן בצד הטכנולוגי וכמובן בצד התפעולי.

 

אנשים מקצוע עם ניסיון של עשרות שנים בעולם הביטוח ומיטב הטכנולוגים, חברו יחד כדי לייעל ולפשט תהליכים בעולם הביטוח לטובת הלקוח.

 

תכנית המעסיקים של COVER מציעה פתרונות חיסכון פנסיוני, גמל והשתלמות עבור העובדים שלכם וכמובן הצפת ערך רב לכם כמעסיקים בניהול ההסדר הפנסיוני ובעלויותיו. COVER דואגת שלכם כמעסיק לא יהיו חשיפות לעובדים לא מרוצים או חשיפות כספיות מניהול הסדר פנסיוני לא יעיל ומדוייק בד בבד עם בחינה מדוקדקת של העתיד הפנסיוני וההווה הביטוחי של עובדי הארגונים השונים.

 

למעשה מדובר באופרציה יוצאת דופן אשר מנהלת את צרכי הארגון ואת בעולם הסליקה הפנסיונית ואת צרכי העובדים בהצפת ערך בעולמות הפנסיה והביטוח.

 

תנו לאנשי המקצוע המומחים לנהל עבורכם את כל מה שקשור בפנסיה, מ-א’ עד ת’, ותהנו ממקצועיות ברמה הגבוהה ביותר, גם בפן התפעולי וגם בפן השירותי.

 

  ביטוח משתלם עם cover
  מתחיל כאן

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם
  עם הצעה

  הכתבות הנקראות ביותר

  ניהול ONGOING לתיק ההשקעות הפנסיוניות שלנו – כמה זה באמת שווה?

  ניהול ומעקב שוטפים אחר התיק הפנסיוני שלכם, עשוי לחסוך...

  איך הכנסת יעילות בעולם הפיננסי שווה כסף לכיס שלי?

  ניהול מיטבי של התיק הפנסיוני באמצעות טכנולוגיה חכמה,...

  קופת גמל להשקעה – כלי חיסכון הטוב ביותר בשוק היום

  נזילות גבוהה, מגוון מסלולים והטבות מס – אלה רק חלק...

  מהי תשואה על השקעה וכיצד מחשבון תשואה יכול לסייע לכם בבחירת ההשקעה הנכונה?

  קבלת תשואה על ההשקעה תלויה במגוון פרמטרים שניתן לחשב...

  כך כלים טכנולוגיים יכולים לשפר את הביטוח והחיסכון שלכם

  הצגת תיק פנסיוני מלא, עדכונים שוטפים והמלצות מקצועיות...