fbpx

4 מערכות טכנולוגיות שיקלו על ניהול התיק הפנסיוני והביטוחי שלכם

יתרונות ומאפיינים של המערכות הטכנולוגיות השונות בתחום הביטוחי והפנסיוני.

 

עד לפני מספר שנים, כל אדם שרצה לקבל מידע על המוצרים הפנסיוניים שברשותו, נאלץ לפנות באופן יזום לחברה המנהלת כל מוצר, להמתין לקבלת דוחות רבעוניים מהחברות המנהלות או להיות תלוי ברצונו הטוב של סוכן הביטוח הפנסיוני שלו. 

 

בשנים האחרונות המגמה השתנתה ומידע פנסיוני שהיה שמור לחברות ביטוח, בתי השקעות וסוכני ביטוח, הפך לנגיש יותר לחוסכים בשלל אמצעים דיגיטליים. 

 

במאמר זה נסקור את המערכות הטכנולוגיות השונות שמנגישות את המידע הפנסיוני והביטוחי שלכם ונבחן מהי המערכת היעילה ביותר לקבלת מידע וניהול התיק הפנסיוני שלכם. 

 

חלקכם שמעתם את המושגים “הר הכסף”, “הר הביטוח” או “המסלקה הפנסיונית”, גם אם לא הזדמן לכם לבחון מה פשר כל אחד מהם וכיצד הוא יכול לשרת אתכם. אם טרם ביקרתם באתרים הללו, אנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר בכל הנוגע לפלטפורמות השונות המציעות לכם מידע על הביטוחים והחסכונות הפנסיוניים שלכם, כך שתוכלו להתחיל לנהל ולפקח אחר התיק הפנסיוני שלכם באופן שוטף ומיטבי.

 

חשוב לדעת שלצד אתרים כמו הר הכסף, הר הביטוח והמסלקה הפנסיונית, קיימת מערכת חכמה נוספת של חברת cover אשר מחוללת מהפכה בתחום ומספקת מידע פנסיוני וביטוחי מקיף, עם אבטחת מידע גבוהה והצגת נתונים באופן נגיש, שקוף ונוח.

 

להן ההבדלים בין המערכות הטכנולוגיות השונות:

הר הביטוח 

אתר “הר הביטוח” מופעל בחסות משרד האוצר ומיועד לאיתור ביטוחים וזיהוי ביטוחים כפולים ומיותרים. המערכת מספקת רשימה מסודרת של פוליסות הביטוח הפעילות הרשומות על שמכם וכמה אתם משלמים עליהן. כמו כן, תוכלו לקבל גם דוח העדר תביעות רכב, עם מידע מכל חברות הביטוח.

 

האתר יציג בפניכם פוליסות ביטוח הרשומות על שמכם, בין אם הם פעילים או לא ללא תשלום.

 

“הר הביטוח” מציג את מרבית סוגי הביטוחים אך יש כמה שאינם כלולים בו.

 

הביטוחים המוצגים באתר:

 • ביטוחי רכב: ביטוח חובה, ביטוח צד ג’ וביטוח מקיף לרכב.
 • ביטוחי מבנה: ביטוח מבנה, ביטוח תכולה וביטוח עסק.
 • ביטוחי בריאות: ביטוח בריאות פרטי וביטוח בריאות קבוצתי.
 • ביטוח סיעודי: כולל ביטוח סיעודי קבוצתי דרך קופת חולים (שמופעל ומנוהל על ידי אחת מחברות הביטוח) וביטוח סיעודי פרטי.
 • ביטוח אובדן כושר עבודה.
 • פוליסות ביטוח חיים ללא חיסכון, ביטוח חיים למשכנתא ופוליסות חיסכון.

 

ביטוחים שאינם מוצגים באתר:

 • ביטוחים משלימים של קופות החולים.
 • ביטוח תאונות אישיות לפני ותק של שנה.
 • איתור ביטוח חיים הכולל רכיב חיסכון לזמן פרישה לגמלאות, כגון קרן פנסיה וביטוח מנהלים הכוללים ביטוח חיים וכיסוי לאובדן כושר עבודה.
 • קרנות השתלמות וקופות גמל להשקעה.
 • קופות גמל.

הר הכסף

אתר “הר הכסף” מופעל גם הוא על ידי משרד האוצר ומיועד לאיתור חסכונות לא פעילים. בחיפוש כספים על שמכם תוכלו למצוא מידע על חסכונות פנסיוניים המיועדים לגיל הפרישה, כגון קופות גמל וקרנות פנסיה, וכן ביטוחי חיים עם מרכיב חיסכון. כמו כן, ניתן למצוא באתר מידע על חסכונות קיימים בקרנות השתלמות ועל פוליסות ביטוח חיים (ריסק).

 

ניתן גם לקבל באתר מידע על כספים של קרוב משפחה שנפטר, כגון חשבונות פעילים ולא פעילים של מוצרים פנסיוניים כגון קופות גמל, קרנות פנסיה וביטוחי חיים עם חיסכון.

 

המערכת לא מאפשרת לבצע פעולות אלא מציגה מידע בלבד, איתו ניתן לפנות לחברות הביטוח ובתי ההשקעות הרלוונטיים.

המסלקה הפנסיונית

המסלקה הפנסיונית הוקמה בפיקוח ויוזמה של רשות שוק ההון על מנת להנגיש מידע פנסיוני לציבור המבוטחים. המערכת מנוהלת על ידי חברה פרטית בשם “סוויפטנס בע”מ” והיא מאפשרת לכל אדם פרטי, לכל מעסיק ולכל בעל רישיון פנסיוני כגון סוכן ביטוח, יועץ פנסיוני ומשווק פנסיוני, להעביר באופן מקוון בקשות לקבלת מידע והוראות לביצוע פעולות באפיקי חיסכון והשקעה פנסיוניים.

 

במסלקה הפנסיונית ניתן לקבל מידע על מוצרים פנסיוניים ופיננסיים בלבד, בהם:

 • מוצרי ביטוח: ביטוחי מנהלים, ביטוחי חיים למשכנתא וביטוחים למקרה של אובדן כושר עבודה.
 • קרנות פנסיה מכל סוג.
 • כל קופות התגמולים הקיימות בשוק, כולל קופות תגמולים משתתפות, קופות תגמולים להשקעה, קופות בניהול אישי (IRA), וקופות גמל לילדים.
 • כל קרנות ההשתלמות.

 

לא ניתן לקבל במסלקה הפנסיונית מידע על ביטוחי בריאות וסיעוד, כמו כן גם על ביטוחים אלמנטריים כגון ביטוחי מבנה, תכולה ורכב.

 

המידע המבוקש, מתקבל מהמסלקה הפנסיונית עד 3 ימי עסקים וכרוך בעלות של 20 ש”ח לקבלת מידע באופן חד פעמי. פעולות ושירותים נוספים כרוכים בתשלום נוסף על פי המחירון באתר.

האיזור האישי של cover

מערכת my cover מופעלת ומנוהלת על ידי חברת cover. המערכת מאפשרת צפייה במידע רחב ומפורט אודות הביטוחים והחסכונות ומיועדת לכלל הציבור ללא עלות.

 

המערכת החכמה מבוססת על טכנולוגיית AI אשר מושכת מידע פנסיוני וביטוחי מהאתרים שצוינו למעלה (אתר הר הביטוח ואתר המסלקה הפנסיונית) ליצירת תמונה מלאה ועדכנית לכל משתמש על התיק הפנסיוני-ביטוחי. המערכת מספקת מידע באופן נגיש, שקוף וידידותי לשימוש – כל המידע מוצג באופן פשוט ושקוף ומאפשר הבנה טובה וברורה של התיק הפנסיוני והביטוחי של כל לקוח.  

 

בנוסף, המערכת מציגה המלצות ותובנות חכמות בהתאמה אישית לכל משתמש בהתאם לנתונים האישיים שלו, כך שניתן לייעל ולשפר את התיק הפנסיוני למשל, להוזיל את דמי הניהול, להוזיל את עלויות הביטוח, להחליט באופן מיטבי איך לבחור קרן פנסיה ומוצרים פנסיוניים נוספים, ולקבל החלטות מושכלות בכל הנוגע לניהול הפנסיוני.

 

המידע המוצג במערכת כולל:

 • ביטוחי חיים עם מרכיב חיסכון, ריסק וביטוחי חיים למשכנתא
 • קרנות פנסיה, ביטוחי מנהלים וקופות גמל
 • ביטוחי בריאות פרטיים
 • קרנות השתלמות
 • קופות גמל להשקעה 

ניתן לקבל מידע הן על חשבונות פעילים והן על חשבונות רדומים, וכן לאתר את החברות המנהלות כל חשבון ואת מסלולי החיסכון וההשקעה של כל מוצר. בנוסף המערכת מציגה הערכות לגובה הקצבאות והחסכונות הפנסיוניים העתידיים שלכם ומאפשרת לקבל מבט לעתידכם הפנסיוני.

 

המידע מתעדכן באופן שוטף ומוצג באופן עדכני. כמו כן, המידע מוצפן היטב על ידי מערכת אבטחת מידע קפדנית, כך שתוכלו להיות בטוחים שהמידע שלכם בידיים בטוחות.

 

אפשר לומר שהמערכת החכמה של cover מציעה את השירות המקיף, היעיל והנגיש ביותר מבין האלטרנטיבות והכל ללא תשלום ועם גישה נוחה ומהירה למידע שלכם בכל זמן ומכל מקום.

 

רוצים לדעת בדיוק מה כולל התיק הפנסיוני שלכם וכיצד ניתן לשפר אותו? הירשמו עכשיו לאיזור האישי באתר cover ותוכלו לנהל את הביטוחים והחסכונות שלכם באופן מיטבי, שקוף ונוח.

האמור מהווה סקירה לא ממצה של החקיקה והתקנות הרלוונטיות ואין באמור כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי או מקצועי. אין להתבסס על האמור בקבלת החלטות כלשהן וכל מסקנה ו/או פעולה על בסיס הכתוב הינה באחריות הקורא בלבד.

הכתבות הנקראות ביותר

תכנון פנסיוני לעובדי הייטק עם השירות המהפכני של cover

מערכת טכנולוגית חכמה ותכנון אישי ע”י מומחים –...

מהפכת מסלולי הנאסד”ק בפנסיה: הזדמנות או סיכון?

הכירו את מסלול ההשקעה החדש בפנסיה – הנאסד”ק.  ...

עובדי הייטק, שימו לב – המדינה הודתה שהמוצר הפנסיוני הזה נחות

מדוע יותר ויותר אנשים נוטשים את ביטוחי המנהלים ומהי...

על מי מוטלת האחריות לבדוק את קרן הפנסיה שלכם?

הבנת המורכבות של קרנות הפנסיה היא חשובה עבור כל עובד...

מה נשים צריכות לדעת על הפנסיה שלהן?

מבחירת החברה המנהלת ועד שמירה על רצף ביטוחי: כך תהני...