fbpx

המודל העסקי של סוכני הביטוח בשוק

מה חשוב לדעת בהתקשרות עם סוכן ביטוח פנסיוני, והאם בכלל כדאי לבחור בסוכן על פני ניהול עצמאי של ערוצי החיסכון? הכירו את היתרונות של עבודה עם סוכן ביטוח פנסיוני.

 

ברכישת ביטוחים ומוצרים פנסיוניים שונים עומדות בפניכם 2 אפשרויות: לרכוש את המוצר באמצעות סוכן ביטוח פנסיוני או באופן ישיר מול חברת הביטוח. 

 

לעיתים נראה כי התנהלות ישירה מול חברות הביטוח חוסכת את עמלות התיווך של סוכן ביטוח עצמאי, אך למעשה התקשרות עם סוכן הביטוח עשוייה לחסוך לכם כסף, זמן ובעיקר – להשיג לכם את המוצרים הפנסיוניים שמתאימים בדיוק עבורכם. 

 

לעבודה עם סוכן ביטוח עצמאי ישנם יתרונות רבים כמו שירות אישי, חיסכון כספי והיצע רחב של מוצרים משלל חברות הביטוח ובתי ההשקעות. עם זאת, עולה השאלה מהן עמלות סוכן ביטוח פנסיוני ומי משלם אותן? מכיוון שסוכן הביטוח הוא מעין מתווך בין המבוטח לחברת הביטוח, החברות משלמות לסוכן עמלה על רכישה של כל מוצר ולכן התשלום לסוכן אינו מוטל על הלקוח.

 

גם אם אתם בעלי ידע כלכלי ומעדיפים לעשות דברים בעצמכם, כשזה נוגע לתיק הפנסיוני שלכם, כדאי שתכירו היטב את הפרטים אבל גם שתעזרו בשירותיו של סוכן ביטוח עצמאי.

4 יתרונות של עבודה עם סוכן ביטוח פנסיוני 

  1. חסכון כספי

בהנחה שתקבלו את ההחלטה לעבוד עם סוכן ביטוח עצמאי, יש לכם סיכוי גדול יותר לחסוך כסף ולנהל באופן מיטבי את התיק הפנסיוני שלכם. סוכני ביטוח עצמאיים משתמשים בניסיונם ובכוחם הצרכני כדי לקבל תעריפים טובים יותר מחברות הביטוח ובתי ההשקעות השונים. אמנם המודל העסקי של סוכן הביטוח מבוסס על עמלות שהוא מקבל מחברות הביטוח על כל פוליסה, אך הסכומים הללו אינם באים על חשבון הלקוח ולמעשה יש לו סיכוי גבוה יותר לקבל הצעה אטרקטיבית יותר באמצעות הסוכן. 

 

גם חברות ביטוח מעדיפות לעבוד מול סוכני ביטוח מקצועיים משום שהסיכון של חברת ביטוח בדרך כלל נמוך יותר בעת הנפקת פוליסות באמצעות סוכני ביטוח. סוכנים פרואקטיביים מספקים ללקוחותיהם ייעוץ ניהול סיכונים נכון כדי לסייע בהפחתת הסיכונים. בקיצור מדובר במצב שהוא win win לכל הצדדים. 

  1. חופש

כאשר אתם רוכשים ביטוח ישירות מחברת הביטוח, אתם למעשה מוגבלים למוצרי החברה בלבד.

לעומת זאת, סוכני ביטוח עצמאיים יכולים לספק לכם מוצרים פנסיוניים כמעט מכל חברות הביטוח ובתי ההשקעות בשוק בהתבסס על העדפותיכם והכיסויים הביטוחיים הדרושים לכם.

  1. חסכון בזמן

סוכני ביטוח פנסיוני עצמאיים מציעים יתרון משמעותי של ניהול התיק הפנסיוני כולו במקום אחד. על ידי איחוד כל מוצרי הביטוח שלכם אצל סוכן אחד, תחסכו לעצמכם המון זמן יקר ותמנעו מסבבי טלפונים לחברות השונות ומהתעסקות מיותרת בכל ביטוח ומוצר. בכל סוגיה או שאלה תוכלו פשוט לפנות לסוכן הביטוח האישי שלכם והוא יוכל לתת לכם מענה מקצועי אודות כל הביטוחים ומכשירי החיסכון שקיימים בתיק הפנסיוני שלכם ועל אלו שתרצו להוסיף. 

  1. שירות

כאשר מתמודדים עם נושא רגיש כמו ביטוח, אינטראקציות חיוביות חשובות במיוחד. תחום הביטוחים וניהול כספים כרוך בחשיפת מידע אישי והוא בעל השפעה רבה על העתיד הכלכלי של בעלי הפוליסה. לכן חשוב שיהיה לצדכם אדם אחד שמכיר אתכם ושיכול לתת לכם מענה איכותי ואישי לכל פניה. סוכן ביטוח פנסיוני עצמאי יכול להיות שם עבורכם במקום שתצטרכו לפנות בכל פעם לנציג שירות אחר בחברות שמנהלות את המוצרים השונים.

 

אז איך לבחור סוכן ביטוח? הנה 7 טיפים מצוינים שיסייעו לכם בבחירת הסוכן הנכון עבורכם:

בדקו שסוכן הביטוח עצמאי ואינו תלוי בחברה מסוימת

סוכן עצמאי לרוב מייצג מספר חברות ביטוח ובתי השקעות שונים. לעומת זאת, סוכנים המייצגים חברות מסוימות הם למעשה עובדים של החברה ומציעים רק את מוצריה.

 

סוכן ביטוח עצמאי יתאים את המחיר, התנאים והכיסויים בצורה הטובה ביותר לצרכים שלכם מתוך מבחר גדול של אפשרויות. סוכן ביטוח עצמאי ומקצועי יפעל להציע לכם את המוצרים הטובים ביותר עבורכם ללא תלות בחברה כזאת או אחרת.

בקשו חוות דעת 

המלצות וחוות דעת ממשפחה, חברים ועמיתים לעבודה הם מקום טוב להתחיל בו את החיפוש אחר סוכן הביטוח הנכון עבורכם. שאלו את אותם אנשים מדוע הם ממליצים על אותו סוכן ביטוח ועל טיב השירות שלו כדי להבין האם זה מה שאתם מחפשים עבורכם.

עשו סקר שוק 

אתרי אינטרנט ורשתות חברתיות מלאים במידע. קראו על ההיסטוריה של הסוכן, מה לקוחות מספרים עליו, מהם תחומי ההתמחות שלו והאם ניתן ליצור איתו קשר בקלות ובמהירות.

בדקו את ההשכלה והניסיון של הסוכן 

על מנת להיות סוכן ביטוח פנסיוני צריך לעבור מבחני הסמכה. ישנם סוכנים פנסיוניים ללא ניסיון עשיר בתחום, שרק סיימו ללמוד ונמצאים בדרכם המקצועית. על מנת שתוכלו ליהנות משירות מקצועי במיוחד, בדקו את הרקע המקצועי של הסוכן ואת הניסיון שצבר לאורך השנים.

חיבור אישי

שוחחו עם סוכני הביטוח שמעניינים אתכם. אישיות וחיבור אישי חשובים ביותר על מנת שתוכלו לעבוד יחד לאורך זמן. עליכם להרגיש שאתם יכולים לסמוך על האדם שמולכם ולקבל תחושה טובה לגביי היושרה שהוא מפגין. ידע מקצועי ואמון הן מילות המפתח.

 

זכרו כי מערכת היחסים שלכם עם סוכן ביטוח פנסיוני טוב צפויה להימשך זמן רב, ולכן כדאי להקדיש זמן לבחור את הסוכן המתאים לכם.

 

לסוכן ביטוח מקצועי ומנוסה יש קשרים ושיתופי פעולה עם מגוון חברות ביטוח ובתי השקעות, כך שהוא יכול להציע לכם את הביטוחים והמוצרים המתאימים ביותר לצרכים שלכם, במחירים אטרקטיביים. 

 

בקאבר פועלים מגוון סוכני ביטוח פנסיוני מצויינים אשר מאפשרים לכם ליהנות מניהול התיק הפנסיוני שלכם ומרכישת ביטוחים ומוצרים פנסיוניים ממגוון החברות במחירים הטובים ביותר.

 

היכנסו לאיזור האישי בקאבר, צפו בתיק הפנסיוני שלכם וקבלו שיחת ייעוץ עם אחד מסוכני הביטוח שלנו. 

האמור מהווה סקירה לא ממצה של החקיקה והתקנות הרלוונטיות ואין באמור כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי או מקצועי. אין להתבסס על האמור בקבלת החלטות כלשהן וכל מסקנה ו/או פעולה על בסיס הכתוב הינה באחריות הקורא בלבד.

הכתבות הנקראות ביותר

התחלתם עבודה חדשה בהייטק? זה מה שאתם צריכים לדעת לגבי הפנסיה שלכם

אסטרטגיות חשובות למקסום הזכויות הפנסיוניות שלכם...

כיצד העלייה בשכר המינימום משפיעה על הפנסיה?

סקירה מקיפה: כך העלייה בשכר המינימום הולכת להשפיע על...

התעלמות מדמי ניהול ועוד: פנסיה בעולם ההייטק – טעויות נפוצות

לא עורכים סקר שוק, מושכים כספי פיצויים שלא לצורך,...

תכנון פנסיוני לעובדי הייטק עם השירות המהפכני של cover

מערכת טכנולוגית חכמה ותכנון אישי ע”י מומחים –...

מהפכת מסלולי הנאסד”ק בפנסיה: הזדמנות או סיכון?

הכירו את מסלול ההשקעה החדש בפנסיה – הנאסד”ק.  ...